• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Sipariş Formu oluşturma-şartlara göre

emreacar1722

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
emre acar
Office Vers.
office 365 Tr
Merhabalar,
Ekli ufaltılmış örnek dosyasında yapmak istediğim;
Mekanik Keşif Özeti sayfasında AA sütunundan başlayarak farklı günlerde ilgili satırlara sayılar yazılıyor.
Sipariş formu oluştur butonuna basınca diğer sayfaya aşağıda belirttiğim bilgileri göndermesidir.
Örneğin 02.10.2023 tarihindeki AC sütunundaki dolu satırlara göre Sipariş formu sayfasına aktaracak.
Sadece AC sütununda sayı yazılan satırlar diğer tarafa gidecek.
Aktaracağı sütunlar A, E, H ve AC olmak üzere 4 sütun.
Bu işlemi AA dan başlayan sütunları başındaki tarihle (örneğin AC3) ,sipariş formu sayfasındaki D4 ile eşleşirse yapacak.
Sipariş formunda hangi hücreye hangi sütundan bilgi geleceğini belirttim.
Mekanik keşif sayfasında örneğin AD sütununa başka bir zamanda sayılar yazdığımda ,eğer sipariş formundaki D4 ile aynıysa ,butona basılında yine dolu olan satırları sipariş formu sayfasına gönderecek.
(belki tarih kriteri yerine ,son dolu olan sütuna göre aktarda yapılabilirdi)

Ekli dosyalar

• MALZEME DENEME SİPARİŞ-NPP_TR1 - 2.1.1 - Mekanik İşleri Keşif Özeti İcmali - 2023.07.19 (R4)...xlsm
    367.8 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt