• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım doughnut chart ile satış takibi

kean9203

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
kean yildiz
Office Vers.
Office 2016
Aşağıda belirttiğim bir tablo var. uğraşmak isteyenler için excel dosyasını da paylaşıcam. yapmak istediğim şey iki tane slicer koymak ve dinamik bir doughnut chart ile satışların yüzde kaçı gerçekleşmiş onu takip etmek. pivot tablo şeklinde olsa bunu yapmak çok kolay ama bu bir pivot değil. bu haldeyken bunu nasıl yapıcaz bilmiyorum. slicer'lardan biri gofret ve şeker seçeneği olacak, diğeri de market, bakkal, büfe, internet satış kanalları olacak. mesele ilk slicerdan şekeri seçicem sonra da ikinci slicerdan bakkalı seçicem ve bana bu seçeneklerdeki satış hedefimin yüzde kaçını yaptığımı doughnut chart ile gösterecek dinamik olarak.
Bunu çözen olursa hayatımı kurtarır.

Ekran görüntüsü 2024-01-07 231443.png

Ekli dosyalar

• Book111.xlsx
    9.5 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt