• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Uygulama Resmi Tatilleri Koşullu Biçimlendirme ile Biçimlendirmek İstiyorum.

s.savas

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Süleyman Savaş
Office Vers.
Office 2019 tr
Merhabalar.
Forumdaki değerli uzman ve diğer arkadaşlardan ilk ricamdır.
=EĞER(EBOŞSA(A6);"";YADA(HAFTANINGÜNÜ(A6)=1))
=EĞER(EBOŞSA(A6);"";YADA(HAFTANINGÜNÜ(A6)=7))
Çalışma belgemde, formülleri ile hafta sonlarını renklendiriyorum. İstiyorum ki aynı çalışma belgesinde resmi tatillerde aynı prosedürle renklendirilsin.
Bunun için RESMİ TATİLLER isminde bir sekme açıp resmi_tatil günlerini tanımladım. Sonra ad tanımlama ile resmi_tatil isminde tanımlamamı da yaptım.
=DOLAYLI("'RESMİ TATİLLER'!A"&KAÇINCI(TARİH(YIL(IMZA FOYU!$C$4);1;1);'RESMİ TATİLLER'!$A:$A;0)&":A"&KAÇINCI(TARİH(YIL(IMZA FOYU!$C$4)+1;1;1);'RESMİ TATİLLER'!$A:$A;0))
Koşullu biçimlendirmeden resmi tatiller için =TOPLA.ÇARPIM(--(resmi_tatil=A6))>0tanımlamasını da yaptım. Ancak mevcut haliyle çalışmadı.
Benzer şekilde farklı bir çalışmamı yeni çalışmama uyarlıyorum ancak nerede hata yaptımsa yeni çalışmamda sonuç alamadım.
İlgisi ve zamanı olan arkadaşların ilgilenmesi ricasıyla.
1263

Ekli dosyalar

• İMZA FÖYÜ.rar
    67 KB · Görüntüleme: 24
Üst Alt