• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü Excel'de filtreleme ile görünmeyen veriler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okand

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Okan Demirler
Merhaba,

Excel'de mevcutta 1100 satır ve 35 sütun olan bir veri listem var. Satırları her gün güncelliyorum ve satır sayısı artarak devam etmektedir.

Benim sorunum veri başlığından filtreleme yapıldığında son girilen satırları excel'in filtreye dahil etmemesidir.
Boşluk vs. bu gibi şeyleri kontrol ettim bir sorun göremedim ama tüm veriyi yeni bir excel'e sadece değerleri yapıştır diye kopyaladığımda sorun çözülüyor fakat bunun sonrası girdiğim yeni verileri yine filtrelemede göremiyorum.

Bilgisi olan varsa çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Merhaba @okand,
Öncelikle net yanıt verilebilmesi için dosyanızı görmek gerek.

Veriler nasıl güncelliyorsunuz?
Verileri elle tek tek satır satır mı yazıyorsunuz, yoksa bir dosyadan, programdan vs. mi çekiyorsunuz?
Muhtemelen boş olmayan ama boş olarak görünen satır(lar) vardır, onlar bu soruna sebep olmuştur.
Yine de dediğim gibi net yanıt için dosyanızı görmek gerek.

Zeki Gürsoy

Uzman
En iyi yanıt
0
"Filitre" butonuna basmadan önce hücre seçimi yapıyorsanız bu seçimi satır olarak daha geniş yapın. Eğer yapmazsanız geçerli seçim veya ilk boş hücre kadar filitre alanı geçerli olur.

Diğer bir konu da, eski Excel sürümü kullanıyorsanız ilk 1000 benzersiz kayıt filitre penceresine gelir.

okand

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Okan Demirler
Veriler elle yazılıyor.
Dosya içeriğini silerek taslak olarak excel i gönderiyorum. Orada sarı ile işaretli x sütununda örneğin 4 numarayı filtrelediğinizde en altta son girilmiş olan 2 numaralı satırlar da görünüyor (yukarıda belirttiğim gibi tüm sayfayı değerleri yapıştır olarak yeni bir excel'e yapıştırınca o an sorun çözülüyor fakat yeni veri girince bunlar filtrelenmiyor).

Kullandığım Office Standard Excel 2013

Ekli dosyalar

• veri tabanı_filtre_hata.xlsx
    20.4 KB · Görüntüleme: 24

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
"Filitre" butonuna basmadan önce hücre seçimi yapıyorsanız bu seçimi satır olarak daha geniş yapın. Eğer yapmazsanız geçerli seçim veya ilk boş hücre kadar filitre alanı geçerli olur.
@Zeki Gürsoy, 'un mesajında da belirttiği gibi sanırım önce hücre aralığı seçip sonra Filtre düğmesine basmış görünüyorsunuz.
Bunu anlamak için Veri menüsündeki Filtre seçeneğinin yanındaki Gelişmiş'i seçin ve filtre için seçilen veri aralığına bakın. Sorunun kaynaklandığı satıra kadar hücre aralığının seçildiğini göreceksiniz.

Filtreyi Temizleyip kaldırın, sonra M2 hücresini seçip yeniden Filtre'ye basın, ya da Ctrl + Sfiht + L tuşlarına basarak Filtreyi aktif/pasif yapabilirsiniz. Sorununuz bu şekilde çözülecektir.

Son düzenleme:

okand

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Okan Demirler
Teşekkür ederim yardımlarınız için. filtrenin aslında tüm çalışma sayfasını baştan seçmesi gerekirdi diye düşünüyorum, böyle sıkıntılar çıkıyor sonra.

:)

Murat OSMA

Yönetici
Site Yöneticisi
En iyi yanıt
13
Web sitesi
excelarsivi.com
Ad Soyad
Murat OSMA
Office Vers.
Office 365 TR+EN
Rica ederiz. Her şey düşündüğümüz gibi olmayabiliyor maalesef. ;)

Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt