• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Çoklu eğer formülü ile işlem

arslanca

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Murat Murat
Arkadaşlar benim sorunum şu: 10 satırlık bir tablo var. Bu tablonun değerleri bir hücrenin değeri sıfırdan büyükse farklı olacak. Ama ben bunu eğer ve çoklu eğer ile yapamadım. Açıklamalı örnek tabloyu yükledim bana yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• Örnek1.xlsm
    61.4 KB · Görüntüleme: 22

hasan14

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Hasan ÇITIR
Çözümü yapılmış dosyanız.

Ekli dosyalar

• TOPLU.rar
    19.7 KB · Görüntüleme: 20

arslanca

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Murat Murat
Yalnız formüller B2 ve C2 ye göre çalışmıyor. Sadece D2 de çalışıyor. Ordada Boş satır da hiç birşey olmaması gerekirken Sıfır değerini veriyor.

hasan14

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Hasan ÇITIR
Yalnız formüller B2 ve C2 ye göre çalışmıyor. Sadece D2 de çalışıyor. Ordada Boş satır da hiç birşey olmaması gerekirken Sıfır değerini veriyor.
Formüllerin isteğinize ve örneklerinize uygun sonuç ürettiğini göstermek için üç sayfada ,örneklerinize göre oluşmuş sonuçları gösterdim.Örneklerinizin ilgili hücrelerinde 0 olduğu için aynı şekilde yapılmışdı.Son olarak 0 ları boş olarak gösterdim.İsteğinize ve örneğinize uygun dosyayı ekliyorum.3 Sayfaya bakınız.İsteğiniz daha farklı mı anlamadım.

Ekli dosyalar

• TOPLU.rar
    37.6 KB · Görüntüleme: 15

arslanca

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Murat Murat
Formüllerin isteğinize ve örneklerinize uygun sonuç ürettiğini göstermek için üç sayfada ,örneklerinize göre oluşmuş sonuçları gösterdim.Örneklerinizin ilgili hücrelerinde 0 olduğu için aynı şekilde yapılmışdı.Son olarak 0 ları boş olarak gösterdim.İsteğinize ve örneğinize uygun dosyayı ekliyorum.3 Sayfaya bakınız.İsteğiniz daha farklı mı anlamadım.

Teşekkür ederim biraz düzenleme ile işimi gördü. Baya uğraşmıştırm halbuki bunu yapabilmek için.

Şimdi bir sorum var Sayfayı korumaya aldım ancak sayfada bir kaç tane sutunu gizlemek için makrolar var bu makrolar koruma yokken çalşıyor korumaya aldığımda çalışmıyor. resimdeki hatayı alıyorum. Ne yapmam gerek ki korumadayken gizle göster makrosu çalışsın?

Ekli dosyalar

• TerfiHata.JPG
    TerfiHata.JPG
    43.1 KB · Görüntüleme: 10

AhmetRasim

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ahmet Rasim
Merhabalar;
Sütunları gizlemek için kullandığınız kodların;
-İlk satırına ActiveSheet.Unprotect "şifreyi buraya yazınız" ,
-Son satırına da ActiveSheet.Protect "şifreyi buraya yazınız" satırlarını ekleyiniz.
Gizleme Kodları önce Sayfa Korumasını açar, kod bitiminde de sayfaya yenide Sayfa Koruması verir.

Ömer BARAN

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Ömer BARAN
Merhaba.

Ben tarz olarak ilk hücreye formül uygulayıp, bu formülü tüm alana kopyalayarak sonuç alınmasını yeğliyorum.
Sorunuzun ilk kısmıyla ilgili aternatif formül önerisinde bulunmak istedim.
Aşağıdaki formülü, B8 hücresine uygulayın ve aşağı doğru kopyalayın.
C:
=EĞERHATA(KAYDIR($G$1;ARA(SATIR(A1)-EĞER($D$2>0;4;EĞER(VE($B$2>0;$C$2>0);2;0));{-8;1;2;3;4;5;6;7};{"";1;2;"";4;5;6;""});0);"")

Üst Alt