• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Çözüldü webde çıkan uyarı penceresine göre işleme devam etme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fkalelinet

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
fatih kaleli
Office Vers.
2016tr
sayfada kulladığım kodlar aşağıda.

'######################## EKSİK VERİ TAMAM BUTON #####################
Set objCollection = IE.Document.getElementsByTagName("span")
i = 0
Do While i < objCollection.Length
If objCollection(i).innerText = "Kopyaladığınız veride olması gerekenden az sayıda veri bulunuyor." Then
FnWait (2)
GoTo hata
Exit Do
End If
i = i + 1
Loop
Do While IE.Busy: DoEvents: Loop
Do Until IE.ReadyState = 4: DoEvents: Loop
FnWait (1)

Bu kod çalışıyor çünki sayfa kaynağını göster deyince "Kopyaladığınız veride olması gerekenden az sayıda veri bulunuyor." kısmı kodlar arasında görünmüyor hata verirse geliyor demekki o nedenle hata verdiğinde duruyor yoksa devam ediyor.
ancak;

Ekran Alıntısı.PNG

'######################## EKSİK VERİ TAMAM BUTON 2 #####################
Set objCollection = IE.Document.getElementsByTagName("span")
i = 0
If objCollection(i).innerText = "Lütfen ilgili alana Excel dosyasından kopyaladığınız veriyi yapıştırınız." Then
FnWait (2)
GoTo hata
Exit Do
End If
i = i + 1
Loop
FnWait (1)

buradaki sorunum yükle butonuna bastığım zaman bu uyarı çıkıyor, bu durumda hata satırına atlamasını istiyorum.
bu kod normal şartlarda uyarı penceresi çıkarsa çalışıyor ancak uyarı çıkmasa da sayfa kodlarında bu span satırları görünüyor bu yüzden de aynı hata satırına gitmeye devam ediyor.

ilgili yükle butonuna basılan sayfada öğeyi incele dediğimizde aşağıdaki kodlar da görülmekte, sayfa kodları burada.

<div id="formDialog:exceldenKopyalaAlaniBosDialog" class="ui-dialog ui-widget ui-widget-content ui-corner-all ui-shadow ui-hidden-container dialog_style_warn ui-draggable" style="width: 500px; height: auto; left: 543.5px; top: 286.5px; z-index: 1004; display: none;" role="dialog" aria-labelledby="formDialog:exceldenKopyalaAlaniBosDialog_title" aria-hidden="true" aria-live="off"><div class="ui-dialog-titlebar ui-widget-header ui-helper-clearfix ui-corner-top ui-draggable-handle"><span id="formDialog:exceldenKopyalaAlaniBosDialog_title" class="ui-dialog-title">YTBS</span><a href="#" class="ui-dialog-titlebar-icon ui-dialog-titlebar-close ui-corner-all" aria-label="Close" role="button"><span class="ui-icon ui-icon-closethick"></span></a></div><div class="ui-dialog-content ui-widget-content" style="height: auto;"><table>
<tbody>
<tr>
<td>
<span class="ui-messages-warn-icon"></span></td>
<td><span style="overflow: auto;max-height: 250px;display: block;">Lütfen ilgili alana Excel dosyasından kopyaladığınız veriyi yapıştırınız.</span></td>
</tr>
</tbody>
</table>

<center><button id="formDialog:j_idt259" name="formDialog:j_idt259" class="ui-button ui-widget ui-state-default ui-corner-all ui-button-text-only" onclick="PrimeFaces.bcn(this,event,[function(event){PF('exceldenKopyalaAlaniBosDialogVar').hide()},function(event){PrimeFaces.ab({s:&quot;formDialog:j_idt259&quot;});return false;}]);" type="submit" role="button" aria-disabled="false"><span class="ui-button-text ui-c">Tamam</span></button>
</center></div></div>

yani ya bu uyarı penceresi aktif olduğunu tespit etmem yani herhangi bir uyarı dialog penceresi aktif olursa goto hata ya gitsin istiyorum. yada ekrana çıkan yazı yada kodlarda arama yapmak, arka plandaki kodları görmezden gelmem gerekiyor.

site şifrelerini veremiyorum ama gerekirse spesifik olarak sorulursa ayrıntılı bilgiler verebilirim. yorum ve yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25.1 KB · Görüntüleme: 2
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13.6 KB · Görüntüleme: 2
  • 1565774849773.png
    1565774849773.png
    13.4 KB · Görüntüleme: 0

fkalelinet

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
fatih kaleli
Office Vers.
2016tr
konuyu düzenle yapamadım. buradan devam ediyorum. biraz daha araştırınca ilgili dialog uyarı penceresi açılınca bu koddaki

<div id="formDialog:exceldenKopyalaAlaniBosDialog" class="ui-dialog ui-widget ui-widget-content ui-corner-all ui-shadow ui-hidden-container dialog_style_warn ui-draggable" style="width: 500px; height: auto; left: 543.5px; top: 286.5px; z-index: 1004; display: none;" role="dialog" aria-labelledby="formDialog:exceldenKopyalaAlaniBosDialog_title" aria-hidden="true" aria-live="polite">

aria-live="off" ifadesi aria-live="polite" oluyor.

bunun için de normal kullandığım kodlarda değişiklikler yaptım ama aşağıdaki koda uyarlayıp kaynak kodda herhangi bir yerde polite kelimesini bulunca goto hata yaptıramadım. aşağıdaki kod ve bir çok deneme kodum maalesef çalışmadı. eğer aria-live değeri polite ise git hata şeklinde kod oluşturmaya çalışıyorum.

'######################## EKSİK VERİ TAMAM BUTON 2 #####################
Set objCollection = IE.Document.getElementsByTagName("div")
i = 0
If objCollection(i).innerText = "polite" Then
FnWait (2)
GoTo hata
Exit Do
End If
i = i + 1
Loop
FnWait (1)

fkalelinet

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
fatih kaleli
Office Vers.
2016tr
If InStr(ie.document.body.innerhtml, "polite") Then
şeklinde denedim çalışıyor gibi. teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt