• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım VBA da gruba göre sıralama yapmam gerekiyor

alperkesici

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
alper kesici
Office Vers.
office 365
merhaba arkadaşlar,

öncelikle, eski ve yeni olmak üzere 2 kalandra makinem var;

eski kalandrada üretilen bobinler: KESTEL, KABAK, KINIK, KİLİS, KARACA VE KÖRFEZ
yeni kalandrada üretilen bobinler ise : ÇARIK, ÇARDAK, ÇOLAK, ÇİĞLİ, ÇEPER, ÇUKUR, ÇUVAL VE BENGASİ bobinleri.

ekte bıraktığım çalışma kitabında "PLAN HAZIRLAMA" sayfasında ki "PLANI YAP" butonuna bastığım zaman:
"PLAN HAZIRLAMA" sayfasında ki "Eski Kalandra" sütununa "MEVCUT GÜN HESAPLAMA" sayfasında ki KESTEL, KABAK, KINIK, KİLİS, KARACA VE KÖRFEZ bobinlerine ait sayılarının (her bobin için Mevcut Gün sütunundan 10.Adım sütununa kadar olan 11 sayı) küçükten büyüğe sıralanması ve sayıya karşılık gelen bobinin "Eski Kalandra" sütununa eklenmesini istiyorum. örnek vermek gerekirse:

kestel: 3,1- 4,8 - 7,2
kabak: 2,5 - 5,4 - 9,2
kınık: 4,6 - 7,1 - 8,4

eski kalandra

1 kabak
2 kestel
3 kınık
4 kestel
5 kabak
6 kınık
7 kestel
8 kınık
9 kabak

"PLANI YAP" butonuna bastığım zaman bu işlemi 2 kalandra için de yapmak istiyorum. herhangi bir koşul yok fakat ben hesaplamaları 10 adımlı yaptım mevcut günle beraber her bobin için 11 sayı var. örneğin eski kalandra için 66 sayı var. Tablolar 18 hücrelik olduğu için bu sayılar içinde en küçük 18 sayının sıralaması yeterli olacaktır.

umarım anlaşılır olmuştur, ve umarım yardımcı olabilirsiniz.
şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• PROGRAM.xlsm
    205.6 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt