• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım Sayfalar arasi veri akisi

enesCode

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes
Office Vers.
365
Herkese merhaba,

Elimde bir Excel dosyası bulunmakta ve içerisine 10-15 adet sayfa ekliyorum. Örneğin, 10 sayfa olsun; bu sayfaların sonuncusu tüm verileri içerecek, geri kalan 9 sayfa ise sınıfları temsil edecek. Yani, 10 sayfadaki başlıklar aynı olacak: isim, soyisim, TC, sınıf, vb. Örnek olarak, 1. sayfaya veri eklediğimde ve sınıfı "3a" ise, bu veri son sayfada tutulacak. Ancak, 2. sayfaya da veri eklediğimde araya baglanti yapamiyorum ve son sayfaya kaydedemiyorum.

Bu işlemi tek sayfa için başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorum ancak çoklu sayfalarda sorun yaşıyorum. Yani, 2. sayfaya veri eklediğimde ve son sayfaya gitmesini istediğimde bir hata alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Altta gönderdiğim Excel dosyasında, ilk sayfaya eklediğim veri son sayfaya gidiyor, ancak bir sayfa daha ekleyip oraya veri eklediğimde sorun yaşıyorum. Umarım sorunumu anlatabilmişimdir.

Ekli dosyalar

• test123.xlsx
    12.9 KB · Görüntüleme: 4

karakan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Kara
Office Vers.
2016
Ekte son sayfayı göremedim

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Not : Dosyada veri alınacak sayfalar ve data sayfası dışında sayfa olmaması gerekiyor. Ayrıca data sayfasının adını değiştirmeyin.

Ekli dosyalar

• enesCode-test123.zip
    15.1 KB · Görüntüleme: 6

enesCode

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes
Office Vers.
365
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Not : Dosyada veri alınacak sayfalar ve data sayfası dışında sayfa olmaması gerekiyor. Ayrıca data sayfasının adını değiştirmeyin.
hocam bu sekılde calıstı tesekkurler, peki daha fazla sayfa ekleme yaparsam alta ne yapmam gerek?

karakan

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Yasin Kara
Office Vers.
2016
İki sayfa için makrosuz çözüm ektedir. Ancak ben yaptığım bir dosyada 6 sayfadan sonra bunaldım.

Ekli dosyalar

• enesCode-test123.xls
    98.5 KB · Görüntüleme: 4

enesCode

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes
Office Vers.
365
Kullandığım versiyon da (gönderdiğim dosyada) 254 sayfaya kadar çalışır.
hocam peki birsey daha sormak istiyorum butona tiklamadan otomatik olarak ekleme yapildikca son sayfaya kaydetmesini nasil yaparim?

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
hocam peki birsey daha sormak istiyorum butona tiklamadan otomatik olarak ekleme yapildikca son sayfaya kaydetmesini nasil yaparim?
Ben bu yöntemi önermem.
Bu sayfalara her veri girişinde makronun tetiklenmesini gerektirir.
Bunun yerine ihtiyaç halinde makroyu çalıştırmak daha mantıklı.
İyi çalışmalar.

enesCode

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Enes
Office Vers.
365
Ben bu yöntemi önermem.
Bu sayfalara her veri girişinde makronun tetiklenmesini gerektirir.
Bunun yerine ihtiyaç halinde makroyu çalıştırmak daha mantıklı.
İyi çalışmalar.
hocam tesekkur ediyorum, birsey daha sormak istiyorum ornegin data sayfamda tum veriler var ve baska sayfam yok 2 buton koymak istiyorum 1 butona bastigim zaman subelere gore verileri ayirsin yani sube isimlerine gore sayfalar olustursun ve veriyi oralara dagitsin daha sonra o olusturulan ayri sayfalarda bi degisiklik yapip 2.butona bastigimda yukarida yaptiginiz islem gibi tum verinin oldugu yeride guncellesin istiyorum nasil yapabilirim bunu? excele biraz uzagim o yuzden yonlendiriseniz seviniirm

muygun

Uzman
En iyi yanıt
29
Ad Soyad
Mustafa UYGUN
Office Vers.
Office 2003
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.

Not: Buffer'in dolma ihtimaline karşı zaman zaman dosyayı kapatıp yeniden açın.

Ekli dosyalar

• enesCode-testS-1.zip
    24.7 KB · Görüntüleme: 1

şahin

Yeni Üye
En iyi yanıt
1
Ad Soyad
sahin
veri sayfası haricinde istediğiniz kadar sayfaya giriş (A ve E sütunları arasına) yapabilirsiniz

Ekli dosyalar

• test123.xlsm
    19.5 KB · Görüntüleme: 2
Üst Alt