• Merhaba Ziyaretçi,
    Microsoft 365 Uygulamaları ile ilgili yeni haberler, dikkat çekici konular, ilgi ile takip edeceğiniz yazılar için.

Abone Olun
  • ESTE - Microsoft Office Eğitimleri

Yeni yıl Microsoft Office Eğitim planlarınız için bütçenizi oluşturmadan önce ESTE eğitim kalitesi ile tanışın. 🙌
    Kullanıcıların ihtiyacı olan yazılı materyal, dosya ve video kaynağı desteğimiz ile tüm ofis çalışanlarının iş süreçlerini rahatlatacak eğitimler planlayın. 🎯
    Microsoft Office eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

👉 Microsoft Office Eğitim Talebi

Yardım İki başlık arasında ki verileri başlıklara göre formüle etmek?

blizzard

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mete YILMAZ
Office Vers.
Microsoft® Excel® LTSC MSO (Sürüm 2307 Derleme 16.0.16626.20086) 64 bit
deneme.png

Kod:
=EĞERHATA(EĞER(İNDİS(Bilanco[[#Tümü];[Sütun2]]; KAÇINCI(A4; Bilanco[[#Tümü];[Sütun1]]; 0))=0;"";İNDİS(Bilanco[[#Tümü];[Sütun2]]; KAÇINCI(A4; Bilanco[[#Tümü];[Sütun1]]; 0)));"") / EĞERHATA(EĞER(İNDİS(Bilanco[[#Tümü];[Sütun2]]; KAÇINCI("*Toplam Dönen Varlıklar*"; Bilanco[[#Tümü];[Sütun1]]; 0))=0;"";İNDİS(Bilanco[[#Tümü];[Sütun2]]; KAÇINCI("*Toplam Dönen Varlıklar*"; Bilanco[[#Tümü];[Sütun1]]; 0)));"")

Merhabalar;

Yukarıda ki resimde "DIKEY ANALIZ" adında ki çalışma sayfamda bir analiz tablosu oluşturuyorum. Hücrelerde bu kod mevcut. Fakat otomatik VBA ile farklı şirket verilerini çektiğimde Dikey analizde kaymalar oluyor. Turuncu renkte ki başlıklar arasındaki tüm değerleri kendi başlığı arasında değerlendire bileceğim bir VBA kodu yada Formül var mıdır? Hiç bir kod bilgim olmadan yapay zeka ile de olsa çok fazla işlem yaptım. Bu Excel ile çok uğraştım çok fazla deneme yanılma ile kodlar ürettim. Kafam kazan oldu. Artık yoruldum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ;)

Şimdiden teşekkürler.

blizzard

Yeni Üye
En iyi yanıt
0
Ad Soyad
Mete YILMAZ
Office Vers.
Microsoft® Excel® LTSC MSO (Sürüm 2307 Derleme 16.0.16626.20086) 64 bit
Örnek dosyayı yükleyeyim, Daha anlamlı fikirler olabilir.

Ekli dosyalar

• ANALIZ.xlsb
    717.9 KB · Görüntüleme: 0
Üst Alt